Většině majitelů aut záleží na tom, aby byla životnost jejich vozu co nejdelší. S tím souvisí také snaha ochránit ho před nepřízní počasí, UV zářením nebo případnými kroupami. Častým řešením je výstavba přístřešku, který tyto škodlivé vlivy maximálně eliminuje. Je ale dobré nezapomínat, že nejen auto, ale i přístřešek potřebuje pravidelnou péči.

Na konstrukci přístřešků nebo stání pro auta se nejčastěji používá dřevo. Důvodů je hned několik – od cenové dostupnosti přes snadnou práci při stavbě až po estetické hledisko, neboť dřevo v exteriéru vypadá přirozeněji než jiné materiály. Z hlediska konstrukce to ale znamená, že zde mohou být části, do kterých bude zatékat voda, a zároveň bude povrch neustále vystaven povětrnostním vlivům a slunečnímu záření. Proto dřevěná konstrukce přístřešku, stejně jako veškeré dřevěné objekty v exteriéru, vyžaduje pravidelnou péči, která pomůže značně prodloužit její životnost.

Povrch dřeva by měl být ošetřen takovými výrobky, jež zajistí tomuto materiálu kompletní ochranu. Před nanesením lazury je potřeba dřevo nejprve napustit impregnačním nátěrem, který ho ochrání před modráním a hnilobou. Vhodným přípravkem proti těmto poškozením je například Xyladecor Xylamon HP, který zároveň působí jako preventivní prostředek proti napadení dřevokazným hmyzem. Jako následnou ochranu přístřešku použijte lazuru a to například Xyladecor Standard. Natírání ochrannými přípravky by mělo probíhat vždy za stálého a suchého počasí při teplotách 5-30 °C. Pro vytvoření dlouhodobé ochrany nanášejte štětcem 2-3 vrstvy vybraného produktu ve směru vláken dřeva.

Related Posts