V souvislosti s osvětlením se již vžil pojem LED žárovky a LED svítidla. Tato zkratka má základ v anglickém slovním spojení Light-Emiting-Diode, které v češtině znamená světlo vyzařující dioda. Stručně řečeno se jedná o polovodičovou součástku s P/N přechodem, který vyzařuje světlo, když jím prochází elektrický proud.

 

Nejvýraznější úsporu elektrické energie představuje zejména bodové led osvětlení. Systém bodového osvětlení při použití led žárovek zlepšuje jeho rovnoměrnost a docílení požadované úrovně osvětlení interiéru při minimálním oslnění.

Náhrada vláknových žárovek

Od září 2018 již vzhledem k nařízení EU v obchodech nekoupíte klasickou vláknovou žárovku. Všechny obchody již nabízejí pouze led žárovky. V jejich počátcích kupující odrazovala poměrně vysoká cena, ačkoliv výhody led žárovek oproti klasických vláknovým žárovkám byly evidentní. Jejich používání se z dlouhodobého pohledu vyplatí i cenově, jelikož mají mnohem delší životnost. Dalšími důležitými přednostmi led žárovek jsou lepší svítivost a zejména pětkrát vyšší úspora elektrické energie.

Další přednosti led osvětlení

Společnost LEDEX a.s. nabízí led svítidla, u kterých je možné volit barvu světla, kterou tato svítidla vyzařují. To je výhoda například pro noční provozy, ve kterých lze vypnout modré světlo a tak pomoci ke stabilizace biorytmu zaměstnanců. Lidský organismus totiž potřebuje správně vnímat rytmus dne a noci, aby mohl správně fungovat. Zároveň je třeba uvést, že LED osvětlení nemá žádný negativní vliv na lidské zdraví.

O společnosti LEDEX a.s.

Jedná se o ryze českou společnost, která se zaměřuje na dodávání moderních ekologických led svítidel již od roku 2009. Na trhu dodává nejmodernější technologie od renomovaných výrobců. Vedle led žárovek jsou to také led zářivky, jejichž úsporné trubice jsou vhodnou náhradou běžných zářivek. Největší předností led zářivek je dlouhá životnost, která u některých typů dosahuje až 70 tisíc hodin. Dalším osvětlením jsou úsporné led panely či led pásky.

Related Posts