Přeprava zboží na delší vzdálenosti se dnes již neobejde bez kontejnerů. Lze do nich uložit nejrůznější zboží, které je tak chráněno před poškozením. Kontejnery umožňují úsporu nákladového prostoru především na zaoceánských lodích a snadno se přepravují na kamionech. To vše není zdaleka jediná varianta jejich využití. Existují také obytné a sanitární kontejnery vhodné pro stavbu v podstatě čehokoliv. Modulární systém výstavby je jako stavebnice, při které se kontejnery nejrůznějších rozměrů staví vedle sebe i na sebe a vytvářejí ucelený objekt pro nejrůznější účely.

Výhody obytných kontejnerů

K největším výhodám patří rychlost výstavby v jakoukoliv roční doby a bez ohledu na klimatické podmínky. Dále je to mobilita a variabilita modulárního systému. Kontejnery lze nejen snadno postavit na potřebné místo, ale také je rychle přemístit jinam. Není potřeba budovat žádné pevné základy, stačí jen srovnat terén. Zajímavé jsou také nižší pořizovací náklady v porovnání s tradičními stavbami. Firma Pegas container vyrábí, dodává a pronajímá obytné, sanitární a skladové kontejnery, modulární stavby a speciální kontejnery. Veškerý materiál na jejich výrobu je certifikován podle přísných norem v jednotlivých zemích Evropy, ale i Ameriky, Afriky, Asie či Austrálie, kam jsou kontejnery firmy Pegas dodávány.

K čemu slouží obytné kontejnery

Nejčastějším využitím jsou kanceláře například na stavbách, sloužit mohou také jako sídla firem, školky a školy, ubytovny apd. Stále více nalézají obytné kontejnery své uplatnění jako rodinné či zahradní domky, chaty, garáže, vrátnice a jiné. Nepřeberné množství variant modulového systému umožňuje postavit kontejnery jak pro dočasné, tak pro trvalé využití. Každá stavba je řešena výrobcem s ohledem na nízkou energetickou náročnost. Pro uživatele má obytný kontejner, resp. celý modulární systém výhodu v tom, že může stavbu kdykoliv rozšířit o nové moduly.

Výhody skladování v kontejnerech

Skladové kontejnery jsou určeny pro ukládání nebo přepravu nářadí, materiálů, výrobků, zboží a jiných věcí. Konstruovány jsou se zřetelem na velkou zátěž a na možnost jejich přemísťování například vysokozdvižným vozíkem či jeřábem. Prázdné skladové kontejnery lze snadno stohovat. Jejich variantou jsou lodní kontejnery s vysokou nosností, vodotěsností a odolností vůči povětrnostním vlivům.