..asi neuhodnete, ale z plastu – přesněji z umělého ratanu, který je k nerozeznání od toho pravého.
Umělý ratan
Nábytek vyrobený z tohoto druhu materiálu vás mile překvapí tím, že je téměř k nerozeznání od klasického nábytku ratanového a to hned z několika důvodů:
- Je zachována stejná technologie výroby.
- Základ nábytku tvoří kovová konstrukce a zbytek je vyplétán ruční výrobou.
Nabízí celou řadu výhod:
- Velice jednoduše se udržuje.
- Je dosti odolný.
- Vykazuje dlouhou životnost.
- Neublíží mu voda ani sluníčko.
- Vydrží dlouhou dobu – neloupe se, nepraská, nebledne, nevadí mu teplotní výkyvy.
Materiál použitý na výrobu
Konstrukce se většinou vyrábí z hliníku nebo jeho slitin (mají nízkou hmotnost, jsou pevnější). Konstrukce je klecového typu – je stabilnější a zpevní nejen sedací část, ale i opěrky nebo područky.
Na výrobu umělého vlákna se nejčastěji používá polypropylen, který je odolný a slouží pro výrobu zahradního nábytku. Jeho výhodu je pružnost a pevnost, díky nimž nepraská.
Díky těmto materiálům je nábytek lehký, ale velmi stabilní.
Také barevných variant výpletu je v nabídce celá řada. Barvy jsou odolné proti blednutí a to především díky tomu, že nátěr není nanesen jen na povrchu, ale vlákno se probarvuje v celé své tloušťce. Také při nechtěném poškrábání nedochází k prosvítání základní barvy.
Cenově se sestavy liší, záleží na kvalitě umělého vlákna.
Při nákupu se zaměřte:
Kupujte raději nábytek, který je v celku. U šroubovacích variant hrozí poničení ochranného nátěru kolem šroubu a následná koroze. Navíc čím víc dílů a spojů, tím menší pevnost.
Pokud chcete dát na nábytek určený pro sezení polstrování, pohovky a lehátka potřebují polstrování o něco silnější. Polstrování či potahy by se měly snadno udržovat, záleží tedy i na materiálu a výplni.
Tento druh materiálu dokonale napodobuje ratan, můžete jej tedy používat i do interiéru – v zimních zahradách, zastřešených terasách či dokonce v obývacím pokoji.