Ve většině domů, bytů, ale i veřejných prostor, mezi něž patří kavárny, vinárny či restaurace, se setkáváme s různými způsoby okenního stínění. Mohou to být žaluzie či rolety a to jak vnitřní, tak výjimkou nejsou ani venkovní. Všechny druhy stínění nabízejí celou řadu výhod. Nejvíce je využijeme především v letním období, kdy vytvářejí příjemný stín i teplotu uvnitř místnosti. Mají však i celou řadu dalších, velmi užitečných výhod. Patří mezi ně odstínění hluku, méně prachu v místnosti a v neposlední řadě, v zimním období, zabraňují také tepelným únikům.

Tipy pro vás

Pokud si nechcete pořizovat klasické žaluzie či rolety, můžete vyzkoušet některou z novinek, které se objevují na trhu.

  • Screenové rolety

Vnější screenové rolety nahrazují klasické stínění. Tento typ rolet byl původně určený pro ta místa, kde se objevují velké prosklené plochy. Jsou to například velké prosklené výlohy nákupních a obchodních center, výklady, administrativní budovy nebo autosalóny či prodejny automobilů. V současné době se však dostávají do obliby i mezi soukromé osoby a to díky celé řadě výhod, jež svému uživateli nabízejí. Mezi ty nejvýznamnější patří vysoká efektivita zastínění se zachováním prosvětlení interiéru. To zajistí látka, která řidší tkaná či perforovaná. Z vnitřního prostoru je vidět vek, zvenku však dovnitř nikoli. Pokud si pořizujete screenové rolety venkovní, disponují velkou odolností vůči větru.

  • Motorické závěsy

Ve světe moderního interiéru si své místo našly i moderní motorické závěsy. Můžete je ovládat na dálku a to díky aplikaci, ovladačem v ruce nebo na stěně. Samozřejmostí je ovládání mechanické. Můžete je umístit i na větší okenní plochy.

Velký výběr jednotlivých modelů nabízí společnost PROFIROL, která dbá na inovaci a individuální přístup k jednotlivým zákazníkům. Kromě toho na trhu působí již dlouho dobu, za kterou získala cenné zkušenosti a poznatky, jež se odrážejí v nabídce jejích produktů.

Related Posts