Vířivka patří k zařízením, které si řada lidí pořizuje do svých privátních wellness. Tomu se nemůžeme divit. Jedná se o oblíbenou aktivitu, která uleví od všech strastí a starostí. V případě, že nyní nad svou vlastní privátní vířivkou uvažujete, určitě si pokládáte celou řadu otázek. K nim možná patří to, jaká je údržba vířivky, případně jaký je provoz vířivky. A na zmíněné dotazy si pojďme odpovědět.
Jak je to s provozem vířivky
Vířivky nejsou něco, co čeho investujete a co využijete jenom jedno léto. Pravdou je, že vířivky budete používat klidně i několik dlouhých let. Samozřejmě to záleží na tom, jakou vířivku si pořídíte a jak ji následně budete udržovat. A samozřejmě vliv na to, jestli budete vířivku používat dlouhá léta, má i spotřeba elektřiny, případně náklady spojené s bazénovou chemií, bez které se zkrátka neobejdete.
Pokud chcete vířivku využívat celoročně, měli byste koupit jinou než nafukovací vířivku. Důvodem toho je fakt, že nafukovací vířivka by se mohla mrazy poškodit. I když je pravdou, že existují nejrůznější termopodložky nebo termoizolační plachty, které i nafukovací vířivku před mrazy ochrání.
V souvislosti s provozem vířivky se také pojí výměna vody. Pokud chcete vodu vypustit a následně napustit novou, je třeba k tomu přistupovat podle návodů. Vířivka se musí pročistit před vypuštěním i ve chvíli, kdy je vypuštěná.
Jak je to s údržbou vířivky
Chcete si pořídit vířivku? Určitě vás také zajímá jeden fakt, a sice jak je to s údržbou vířivky. Abyste udržovali vodu ve vířivce stále čistou, je třeba investovat do filtrace a bazénové chemie. Filtrace odstraní veškeré mechanické nečistoty, bazénová chemie se zase postará o křišťálově modrou vodou, upraví tvrdost vody a zabrání usazování vodního kamene.
Nezapomeňte na to, že na bazénové chemii a na filtraci se nevyplácí šetřit.