Zařizování kuchyně sice není žádná věda, ale strávíte tím poměrně dost svého času. Zastavíte se totiž u řady drobností, které z počátku považujete za banality, ale o banality se skutečně nejedná. Například takové umístění dřezu – to, jestli se bude jednat o keramický dřez nebo granitový dřez je sice podstatné, ale jeho správné začlenění do kuchyně je daleko podstatnější. Bohužel nad tím často jen mávneme rukou, čímž se dopouštíme té nejhorší chyby, které posléze litujeme.

Umývání nádobí ve dřezu je totiž něco, k čemu bude docházet, i když budete majiteli myčky. Ne, opravdu nebudete házet všechno do chytrého spotřebiče, ale občas si něco umyjete v ruce. Navíc s dřezem budete spolupracovat i při vaření, proto musí být prakticky umístěn, abyste v kuchyni vařili rádi. Abyste tuto část kuchyně umístili tak, jak to v budoucnu oceníte, vyvarujte se několika chybám.

Příliš málo prostoru mezi dřezem a varnou deskou

Ať už se zeptáte jakéhokoli architekta nebo bytového designéra, prozradí vám, že kuchyně se skládá ze tří zón. Těmi je zóna mycí, přípravná a varná. Jedna musí navazovat na druhou a žádná by neměla být umístěna neprakticky nebo příliš daleko. To však neznamená, že je musíte mít umístěné těsně u sebe. Pokud však zařizujete malou kuchyni, vynasnažte se, ať máte hlavně mezi dřezem a varnou deskou dostatek prostoru. U velkých kuchyní není problém toto splnit, u těch menších to problém bývá.

Myčka není poblíž dřezu

Další chybou, které se při umísťování dřezu dopouštíme, je, že myčku neumísťujeme poblíž dřezu. Mnozí lidé si říkají, že stejně všechno nádobí budou automaticky dávat do myčky. Ovšem pravdou je, že některé je třeba předem omýt od velkých nečistot a zbytků, které by jinak vedly jenom k ucpání odpadů. Pokud bude dřez umístěn až příliš daleko, povede to k jedné věci, a sice k tomu, že budete mít pokapanou celou kuchyni.