Než si pořídíte novou podlahu, měli byste si o ní zjistit všechny důležité informace. A ačkoliv je vzhled velmi důležitý, neboť podlaha tvoří velkou část pohledové plochy místnosti, neméně podstatné jsou i další kritéria. Například životnost, odolnost a způsob pokládky. K nejoblíbenějším podlahovým krytinám patří v posledních letech plovoucí podlahy, které se v českých domácnostech zabydlely díky dobrým zvukově-izolačním vlastnostem, snadné údržbě a trvanlivosti. Co byste o nich měli vědět?
Když si nevíte rady s výběrem podlahové krytiny, zeptejte se odborníků. Zkušení podlaháři Zlín z řemeslnického cechu EKOMPLEX zdůrazňují, že „plovoučka“ je dobrou volbou pro každého, kdo vyžaduje tichou a zdravotně nezávadnou podlahu.
Ze zdravotního hlediska jsou plovoucí podlahy bezkonkurenční. Jejich základ tvoří přírodní materiály, takže nedochází k pozvolnému uvolňování agresivních látek – zbytkových emisí. Tuto vlastnost ocení alergici, rodiny s dětmi a vůbec každý, komu záleží na zdraví.
Z čeho se plovoucí podlaha skládá?
Plovoucí podlahu tvoří několik vrstev. První odspoda je podklad (např. betonová podlaha), na který se pokládá materiál se zvukově izolačními vlastnostmi. Následuje tzv. roznášecí vrstva pro rovnoměrný rozklad tlaku. Poslední vrstvou je materiál, po kterém se chodí. K základním typům plovoucích podlah patří dřevěné, laminátové a vinylové.
A jak se pokládá?
Plovoucí podlaha se pokládá na rovný podklad. Dílce mají obdélníkový tvar a po jejich obvodech se nachází pera a drážky. V podstatě jde tedy o „skládačku“. Na internetu je množství podrobných návodů i videotutoriálů, ze kterých je patrné, že nejde o komplikovaný proces. Výsledná plocha je kompaktní, avšak pouze položená na podkladu. V případě potřeby lze poškozené dílce vyměnit za nové.
Zapomněli jsme na něco, co vás zajímá? Více informací na dané téma najdete na webu firmy, která prodává a realizuje plovoucí podlahy Zlín.