Jaro je v plném proudu. Všude okolí všechno raší, kvete a puká, což sice patří k obrození přírody, ale dělá velké vrásky alergikům. Jarní pylová sezóna je tím nejnáročnějším, co je v průběhu roku čeká. Dýchací obtíže na sebe nenechávají dlouho čekat, a přestože v exteriérech jsou očekávané, doma vítané nejsou a dokáží nehezky zaskočit.
Jak je to možné, že čím dál více alergiků na jaře trpí i ve svých domech a nejsou nikde v bezpečí? Důvodem je nekoordinované větrání a výměna vzduchu. Dům, ve kterém se otevírají okna dokořán, je záhy pylem doslova prosycen a co je horší, pylová zrníčka usedají na nábytek, koberec i peřiny a nedají se z nich jen tak lehce odstranit. Řešením těchto obtíží jsou rekuperační jednotky.
Centrální mozek větrání
Rekuperace neboli regenerační větrací systém, znamená pravidelnou výměnu vzduchu za pomoci zpětného zisku tepla. V rámci decentrálního větrání se nainstalují větrací jednotky do obvodové zdi budovy a není zapotřebí provádět komplikované potrubní rozvody. Větrací jednotky jsou řízeny centrální řídicí jednotkou – regulátorem, který plně respektuje vaše potřeby mít doma čerstvý vzduch, ale komplexně poskytuje i inteligentní řízení větracího systému pomocí čidel.
Jarní akce
Jednotky odvádějí znečištěný vzduch ven z objektu a po uplynutí časového intervalu opět přivádějí čerstvý vzduch do budovy. Obecně platí, že jedna větrací jednotka například typ iV-Smart+ zvládne vyvětrat 20 m2 (50 m3) obytné plochy. Větrací přístroje inVENTer je možné osazovat efektivními pylovými filtry, což je pro alergiky možnost k nezaplacení. Pro obytnou plochu do cca 50 m2 postačí dva kusy větracích jednotek typu iV-Smart+ s regulátorem s4 sMove a pylovým filtrem třídy F5. Pro obytnou plochu do cca 100 m2 zahrnuje čtyři kusy větracích jednotek stejných kvalit. Všechny výše zmíněné větrací jednotky můžete nyní pořídit s akční jarní slevou.
Proč InVENTer?
InVENTer zajistí bezplatné vypracování návrhu na umístění větracích jednotek, které se hodí do novostaveb, stejně jako do starších nemovitostí. Instalace nezpůsobí žádné velké zásahy do budovy. Při samotném provozu nedochází k průvanu, ani tepelným mostům. V létě se doporučuje větrací systém přepnout do režimu trvalého větrání v noci, kdy systém nasává chladnější noční vzduch dovnitř a nahřátý vzduch odvádí z interiérů ven.