Vzhledem k tomu, že spánkem trávíme poměrně dost času, měli bychom si pro něj pořídit kvalitní matrace. Rozhodující není pouze jejich vzhled, ale především materiál. Ten ovlivňuje kvalitu matrace. Důležitou roli hraje také poloha těla. Spíme-li na zádech, můžeme si vybrat jakýkoli druh matrace, neboť váha těla je rozložena rovnoměrně. Jestliže spíme na boku, je zatěžovaná pouze malá část matrace, pak si můžeme vybrat měkčí typy. Pokud spíme na břiše, měli bychom sáhnout pro matrace tvrdší, které lépe poskytují oporu bederní páteři. Také naše hmotnost hraje velmi důležitou roli. Ti, kdo mají hmotnost nižší, mohou volit matrace měkčí. Osoby s vyšší hmotností by si měly pořídit matrace tvrdší.

Kvalitní české matrace z nabídky Purtex

Kvalitní české matrace nabízí společnost Purtex. Ta působí na našem trhu již velmi dlouhou dobu. Získala tak řadu velmi cenných zkušeností, které promítla do své nabídky. Velkou část sortimentu tvoří PUR matrace. Ten rozšiřují matrace pružinové, taštičkové i jiné. Nabídka však nekončí u matrací, neboť na svém e-shopu matrace.purtex.cz nabízí také postelové rošty, postele vyráběné z masivního dřeva, kvalitní ložní prádlo nebo polštáře, které jsou tvarované anatomicky. Pro výrobu využívá pouze materiály, které jsou testované a splňují certifikaci. Všechny nabízené produkty splňují právní požadavky pro označení CE.

V rámci zkvalitnění výroby a vylepšení kvality výrobků PURTEX si firma nechala vyrobit nový druh technologie. Ta umožňuje performaci matrací. Díky této inovativní technologii mají matrace lepší vzdušnost a jejich jádra daleko lépe odvádějí vlhkost. Kromě toho poskytuje matrace daleko vyšší komfort pro spánek. V současné chvíli jsou jako jediní na trhu, kteří tuto technologii při výrobě využívají.