Abychom získali finanční prostředky, musíme chodit do práce. Pracovat můžeme jako podnikatel nebo jako zaměstnanec v pracovním poměru. Každý profesní model má své výhody a nevýhody, každému z nás vyhovuje jiný styl práce Praha. Díky podnikatelské činnosti dosahujeme zisk na vlastní náklady a odpovědnost, neseme vlastní riziko. Pracujeme pod svým jménem. Zaměstnanecký poměr se odvíjí na základě pracovní smlouvy. Zaměstnanec se zavazuje plnit pracovní podmínky, za které získává finanční odměnu.

Výhody a nevýhody zaměstnání

Pokud nenastane krize nebo zaměstnavatel nezkrachuje, máme jistotu, že do práce budeme chodit každý den. Máme stanovenou pravidelnou pracovní dobu. Každý měsíc obdržíme za vykonanou práci finanční obnos, který je stanovený jako součást pracovní smlouvy, víme, kolik peněz obdržíme. Máme jistot nemocenské. Také máme nárok na určitý počet dnů dovolené. Většina zaměstnavatelů také poskytuje různé pracovní benefity.

Mezi nevýhody práce jako zaměstnanec patří pracovní doba, kterou stanovuje zaměstnavatel. Ne každému může vyhovovat práce Zlín v kolektivu. Někteří zaměstnanci mohou postrádat flexibilitu, kreativitu a ve své pracovní náplni mohou spatřovat stereotyp. Omezený je i počet volných dnů. Podnikatel, pokud to jde, si může udělat volna mnohem více.

Jestliže se vám ve vaší stávající práci nelíbí, porozhlédněte se po nové na pracovních portálech. Mezi takové patří cz.jobimi.com.

Výhody a nevýhody podnikání

Můžeme si vybrat takový obor, který nás skutečně baví a zajímá. Stanovujeme si sami své finanční ohodnocení. Můžeme využít časovou i pracovní flexibilitu. Jsme šéfem sami sobě. Vybrat si můžeme i prostředí, ve kterém budeme pracovat.

Mezi nevýhody patří více starostí, menší finanční jistota je velká zodpovědnost.