Kdy nastává ten okamžik, ve kterém si majitel nemovitosti řekne, že chce plot? U někoho je to tehdy, když se mu opakovaně cizí pes podepíše na terasu, dalšího nebaví nechat se na zahradě okukovat od kolemjdoucích a sousedů. Na důvodech až tolik nezáleží, podstatné je vyřešit požadavek na nové oplocení. Další otázkou je, jaký plot vybrat.

Vybíráme ten pravý

Na trhu se vyskytuje spousta typů a provedení plotů, kdo se v tom má vyznat? Proto pro vás máme několik rad, jak vybrat ten správný plot.

Nejdůležitější je vědět, co od plotu vlastně čekáte. Pokud je pro vás prioritou zachovat soukromí a ochránit váš majetek, použijte mohutnější typ plotu, který už svým vzhledem zastraší nezkušené zloděje. Zkušenosti mnoha rodin říkají jasně, že skvělým řešením je v tomto případě betonový plot. Jaký plot ale vybrat, když vám jde především o estetickou stránku oplocení? Budete se divit, ale i v tomto případě volte betonové oplocení. Vedle odolnosti a dlouhé životnosti jsou betonové ploty také okrasné, vyrábí se s různými dekory, v mnoha barvách a provedeních. Každý betonový plot je jiný, protože je velmi variabilní a vy si můžete zvolit betonový plot podle vašich představ, aby se perfektně hodil k vašemu domu.

Při konfiguraci plotu nevybíráte pouze dekor, ale také výšku, tvar zakončení a barvu. Je zcela na vás, zda vám bude lépe vyhovovat štípaný kámen nebo skládané cihličky, barva šedá, terakotová nebo třeba pískově žlutá. Bude plotu kolem vašeho domu lépe slušet oblouk, rovné zakončení nebo si troufnete na dřevěné latě? Dřevo působí v kombinaci s betonem velmi dobře a opticky plot značně odlehčí. Dříve byly ploty dekorované pouze z jedné strany, v současné době díky technologickému pokroku jsou zcela běžné oboustranné betonové ploty. Neváhejte a pořiďte si i vy kolem vašeho domu stylový betonový plot.