Práce na zahradě je pro velkou část lidí vítaným zpestřením jejich života. Jednak poskytují zahradnické činnosti aktivní relaxaci, a jednak si pěstováním zeleniny a ovoce mohou obohatit svůj jídelníček o čerstvé suroviny. Ovšem jsou zahradnické práce, které vyžadují určitou odbornost a také příslušnou techniku.

Pak jsou tu také městské či zámecké parky, o které se musí starat profesionální odborníci. Majitelé takovýchto velkých ploch, ale i běžní občané, kteří nemají na zahradnické práce Litovel buď čas, nebo to prostě není jejich koníčkem, se mohou obrátit na firmu RD servis, která nabízí své služby v Olomouci, Prostějově, Litoveli, Uničově, Šternberku i v okolí těchto severomoravských měst. Kromě zahradnických prací nabízí firma i jiné činnosti spojené s údržbou zeleně. Například jde o vertikutaci, zavlažování a údržba trávníků, rizikové kácení stromů nebo prořezávání stromů a okrasných dřevin

Jaké zahradnické práce se provádějí

Především se jedná o veškeré činnosti spojené s údržbou soukromých i veřejných zelených ploch. Nejen trávníků, ale i veškeré vegetace v okrasných zahradách, ale rovněž ovocných stromů, keřů nebo i květin. Pokud jde o péči o soukromé i veřejné travnaté plochy, provádí firma na základě objednávky zadavatele pravidelné sečení, vertikutace, přihnojování půdy či mulčování vysoké trávy. Posledně jmenovaná činnost je důležitým a vhodným řešením například u zanedbaných zelených ploch.

Pokud jsou součástí zahrad také stromy a okrasné dřeviny, vyžadují pravidelnou prořezávku a také usměrňování jejich růstu, což je základem jejich správného budoucího vývoje a vzhledu. K této péči patří i pravidelné postřiky předepsané pro určitá roční období. Firma nabízí rovněž vysazování ovocných i okrasných dřevin a v neposlední řadě také rizikové kácení stromů, které vyžadují buď obtížně přístupná místa, nebo pokud nelze provádět klasické směrové kácení stromů, které rostou v blízkosti domu, zahradních staveb či elektrického a telefonního vedení.

Zavlažování

Firma RD servis také instaluje a zprovozňuje automatické zavlažování trávníků a záhonů. Zavlažovací systém napojí na zdroj vody a majitel zahrady může klidně odjet i v horkém létě na několik dnů bez obav, že by jeho zahrada uschla. Systém totiž jemně rozstřikuje vodu na trávník, nebo přivádí vodu pomocí hadic s malými otvory až k rostlinkám. Zájemcům je k disopozici také poradenská služba týkající se péče a údržby okrasných zahrad.

Related Posts