V současném suchém počasí se každý, a nejen zahrádkář, snaží zajistit vhodný způsob pro skladování vody. Velkým pomocníkem je nádrž na vodu.

Vybíráte nádrž a víte, jak zvolit tu pravou?

Mezi základní kritéria, která je potřeba při výběru zohlednit, patří především rozloha odvodňovací plochy, pro níž je nádrž určená. Také spotřeba vody hraje velkou roli. Pokud zvolíte vhodný objem nádrže či jímky, bude její využití optimální a vám se nestane, že bude přetékat nebo naopak bude neustále prázdná. Spočítejte si plochu míst, ze kterých budete vodu jímat. Důležitá je především střecha, zapomenout však nesmíte ani na balkon či terasu, jste-li jejich majitelem. Orientační tabulku pro výpočet objemu jímky naleznete na stránkách primajimky.cz. Zde si také můžete prohlédnout širokou nabídku produktů. Nádrže z nabídky společnosti lze využívat nejen jako nádrž na odpadní vodu, ale také jako septik na vodu odpadní. Nádrže se vyrábějí z jednoho kusu plastu, díky čemuž nehrozí prasknutí v místě spoje. Mezi další produkty, které společnost nabízí, patří retenční nádrže, septiky i vícekomorové, tlaková kanalizace nebo okrasné sudy.

Jaký typ nádrže si zvolit?

Vybírat si můžete z několika typů. Výrobcem nádrží je německá společnost Rewatec, která nádrže vyrábí již dlouhou dobu, díky čemuž získala řadu zkušeností, jež se odrážejí na kvalitě nabízených produktů.

Pokud nechcete kopat do hloubky, je vhodné volit nádrž plochou, která navíc ještě ušetří až 4 násobek vykopané zeminy. K optimálnímu využití celkového objemu nádrže nabízejí ploché nádrže prostor na čerpadlo. Ploché typy nádrží jsou ideální i do spodní vody. Další možností jsou běžnější válcové nádrže.

Výhodou je, že všechny typy nádrží, které e-shop primajimky nabízí, se dají spojovat, díky čemuž můžete dosáhnout dosti velkých objemů. Dalším bonusem je záruka, která je u nádrží Rewatec poskytována na dobu 25 let a to v případě, že dodržíte doporučovaný postup instalace a vhodný druh zásypového materiálu.