Tapety jsou dlouhá léta osvědčeným dekorativním prvkem, který vašemu interiéru dodá útulnou atmosféru. Tapet je na trhu velmi široká nabídka a k dostání jsou tapety nejrůznějších druhů počínaje papírovými, samolepicími, vinylovými, vliesovými a fototapetami a 3D tapetami konče. Mimo druhu rozlišujeme také motivy, jejichž výběr je téměř nekonečný. Jak ale vybrat ty správné tapety do moderního obydlí? Každý si pod pojmem moderní a útulný představí něco jiného. Proto je tolik druhů tapet, materiálů, vzorů a barev, aby si vybral skutečně každý.

Při výběru tapety myslete na účel

Do každé místnosti se hodí jiný druh tapety. Například v obývacím pokoji tráví většina lidí značnou část svého volného času. Hodí se sem tedy tapety s jemnými barvami a decentními vzory. Měl by působit příjemnou relaxační atmosférou. Tapety na stěnu s elegantním nádechem vzbuzují klid a útulnost, zároveň váš obývací pokoj příjemně zvýrazní.

V současné době interiérům vládnou přírodní motivy a jednoduchost. Čisté a jemné linie jsou základem, různé motivy dřeva a květin zajistí útulnost a pocítíte vliv přírody. Správnou volbou jsou kamenné motivy, kůra stromů, geometrické tvary a jemné ladění tapetových vzorů. Dále v moderním interiéru nesmí chybět fototapety. Jedná se o grafické vzory nebo fotografie, které jsou vyhotoveny ve velkém formátu, kdy je zachována kvalita i barevnost. Stejně jako u jiných druhů tapet, i u fototapet můžete vybírat z široké nabídky přírodních motivů, abstraktních designů či významných světových památek, měst a dalších.

Related Posts