Koupelna je důležitá místnost, kde je dobré docílit dostatečného osvětlení. Pokud v koupelně zároveň relaxujete ve vaně, ale potřebujete zde na sebe dobře vidět, když se chcete nalíčit nebo oholit, budete potřebovat několik typů svítidel, která je vhodné zkombinovat, abyste dosáhli požadovaného osvětlení.

Kam je umístit

Při výběru osvětlení do koupelny je třeba brát v potaz, kde bude svítidlo umístěno a jaká je možnost jeho kontaktu s vodou. S ohledem na to se potom vybírá z různých tříd ochrany. Chcete-li třeba svítidlo do sprchového koutu, kde hrozí reálné nebezpečí styku svítidla přímo s vodou, je třeba vybrat svítidlo s nejvyšším stupněm ochrany, tedy IP67. Do sprchového koutu můžete vybrat třeba bodovky nebo různá zapuštěná svítidla. Do zbytku koupelny se hodí svítidlo na strop, můžete použít stropní přisazené svítidlo, zapuštěné bodovky, LED panely nebo klidně LED pásky. Ty se velmi často používají jako doplňkové osvětlení umístěné do sádrového podhledu, vytváří tak velmi příjemné nepřímé světlo pro chvíle relaxu ve vaně. Vyberete-li si LED pásek se stmívačem, můžete navíc regulovat intenzitu osvětlení podle vaší aktuální nálady.

Na co je důležité ještě myslet

Hodně světla je třeba soustředit kolem zrcadla, ve kterém se potřebujete vidět, než odcházíte do zaměstnání, na párty nebo kamkoli jinam. Je vhodné umístit světlo z obou stran zrcadla, které nebude zanechávat na vašem obličeji nelichotivé stíny. K zrcadlu je lepší použít světelné zdroje se studenou bílou, při které je lépe vidět, ostatní svítidla mohou svítit teplou bílou, která je šetrnější k očím.

Vyberte si styl svítidel podle vašeho vkusu, firma Aulix vám nabídne široký sortiment a navíc i odborné poradenství v případě, že si s výběrem svítidel nebudete vědět rady.

Related Posts