K pracovním úrazům dochází každý den a po celém světě. Každoročně dojde v průměru ke 340 milionům pracovních úrazů, z toho 2,3 milionu je fatálních. Velká část takových pracovních úrazů se přihodí jen proto, že jsou pracovníci nedostatečně chráněni. Bezpečnost práce je velmi podceňovaná a ačkoliv patří její úroveň v rámci evropské Unie k nejlepším, stále je pracovních úrazů příliš mnoho. Jak jste na tom vy? Jste dostatečně chráněni proti rizikům, která vám při práci hrozí? Pokud si nejste jistí, měli byste zvážit nákup ochranných pracovních pomůcek.

Ochrannými pracovními pomůckami ke zvýšení bezpečnosti

I když nedokáží ochranné pracovní pomůcky vždy odvrátit neštěstí, dokáží často výrazně zmírnit jejich následky. Mnoho lidí ochranné pomůcky nemá proto, že neví, kde je pořídit nebo se jim nelíbí nabídka běžných obchodů. Moderní a vysoce kvalitní ochranné prostředky nabízí specializovaný eshop wbs-safety.cz. Pořídit zde můžete stylové pracovní oděvy, které můžete vyměnit za své roztrhané montérky a vypadat skvěle i při práci, zatímco budete spolehlivě chráněni. Vyplatí se eliminovat jakákoliv rizika. Mnoho lidí myslí na pracovní rukavice a pracovní obuv, ale zapomíná chránit například svoji hlavu nebo oči.

Je třeba nezapomínat i na dlouhodobé faktory, které mohou poškodit vaše zdraví. Při práci v hluku si můžete trvale poškodit svůj sluch, přitom pomohou často i obyčejné špunty do uší. Jestliže pracujete v prostředí, kde se nachází mnoho prachu nebo chemických výparů, může to nepříjemně poznamenat vaše plíce, myslete proto na respirátory, jsou vhodné i do míst, kde hrozí riziko střetnutí s nakaženými lidmi.

Ať už jsou rizika vašeho povolání jakákoliv, inspirujte se nabídkou eshopu wbs-safety.cz a zajistěte pro sebe nebo své zaměstnance takovou ochranu, která jim zajistí pohodlnou práci bez zbytečných zranění.