Ať už si zařizujete bydlení nové, nebo renovujete to stávající, jeho nedílnou součástí je také bytový textil. Široký výběr nádherných kousků naleznete v e-shopu dante.cz.

Mezi nejčastější kousky bytového textilu, které si do své domácnosti pořizujeme, patří záclony, potahy, přehozy, závěsy, ubrusy, prostírání a povlečení.

Záclony

Záclony patří mezi velmi oblíbený textilní doplněk, který je vhodný do každého typu domácnosti a to proto, že nabízejí celou řadu výhod. Kromě estetického hlediska je to také funkce ochranná. Bez nich jsou okna holá a místnost působí neútulným dojmem. Vybírat si můžete záclony kusové, které jsou již připravené pro zavěšení. Další možností jsou záclony v metráži, které je potřeba, před zavěšením ještě upravit.

  • Jak si vybrat vhodnou záclonu?

Při výběru její délky vycházíme z výšky okna. Pokud máte okna francouzská či vysoká, je vhodné pořídit si záclonu až na zem.Při výběru šířky je potřeba si uvědomit, zda chceme mít záclonu řasenou či nikoli. V případě, že má být záclona nařasená, je potřeba koupit šiřku dvoj až trojnásobnou.

Přehozy

Přehozy jsou textil nejen dekorační, ale pomáhají chránit nábytek proti ušpinění a prachu. Lze je použít nejen na sedací soupravu v obývacím pokoji, ale i v ložnici na postele. V nabídce naleznete přehozy různých designů. Pokud dáváte přednost jednoduchému stylu, můžete si pořídit přehoz jednobarevný.

Povlečení

Nejen vhodná postel a kvalitní matrace, ale i povlečení je důležité pro spokojený spánek. Vybírat si můžete z široké nabídky různých vzorů, ale i materiálů. Mezi nejčastější druhy materiálů pak patří bavlna, která je velmi příjemná, ale je potřeba ji žehlit. Obdobné vlastnosti má krep, který se naopak žehlit nemusí. Další možností je mikrovlákno. Velmi oblíbený je také satén a to především pro letní období. V poslední době si velkou přízeň získává i povlečení z bambusového vlákna.

Related Posts