Kanalizace je ve větších městech něco zcela samozřejmého. Jsou ale i oblasti, kde stále ještě není. Jsou to různé menší obce, nebo rekreační oblasti, kam by se dala jenom velmi těžko zavádět. Kdo zde má, nebo plánuje postavit nemovitost, ten by měl mít jasno v tom, jak naloží s odpadní vodou.

Jednou z možností jsou žumpy. Pokud nad ní přemýšlíte, poradíme vám, jak tu pravou vybrat.

Začněte s materiálem

První krok, ve kterém byste měli mí jasno, je rozhodně volba materiálu. Možností, které existují, jsou celkem tři. Dá se říci, že se jedná o možnosti, které využívají řešení hlavně oblíbené v minulosti, které postupně přechází do nejmodernějších variant. Zajímá vás ona hlavní trojice materiálů? Je to:

  • plast,
  • sklolaminát,
  • beton.

Co doporučujeme? Rozhodně první nebo druhou zmíněnou možnost. Tedy plastovou nebo sklolaminátovou žumpu. Jde o materiály, které jsou moderní, a tak zaujmou svou kvalitou a odolností. Stejně tak nadchnou i svou celkovou lehkostí, což je také plus.

Nakupujte u specializovaných firem

I tento krok rozhodně nepodceňujte. Právě certifikáty a různé záruky jsou pro vás jistotou, že daná žumpa bude tou, se kterou nešlápnete vedle. Pokud vybíráte třeba plastové žumpy Olomouc, nebo je vaším cílem najít dobrou firmu v jiném kraji, buďte si jisti, že najít ji není zase až tak velký problém. Příliš nedoporučujeme hledat různé alternativní a necertifikovaná řešení, původně určené k něčemu jinému. Postupem času se vám tento krok může vymstít.

Spočítejte si, jak velká žumpa bude potřeba

I toto je krok, který je nutné zvážit a který je nutné realizovat. Jestliže nemáte absolutně žádnou představu, tak u běžné čtyřčlenné domácnosti – 2 dospělí a dvě děti, je využíváno řešení, které má mezi deseti a dvanácti metry krychlovými. Od toho se můžete odrazit při výběru velikosti. Podívejte se například na web Jimko.cz, kde uvidíte, v jakých možných objemech se současné moderní žumpy vyrábějí. A protože se jedná zároveň o tip na osvědčeného prodejce, můžete se na něho i obrátit, pokud budete potřebovat radu, která právě s výběrem správné velikosti souvisí. Vzhledem k možnostem opravdu není problém s využitím téměř kdekoliv.

Zajímejte se o montáž a zapojení

Tím, že si koupíte žumpu, pro vás vše nekončí. Nezapomínejte také na to, že je třeba i nejprve usadit na správné místo, a následně je třeba ji také zapojit. Proto při výběru zjistěte, zda prodejce nabídne i tyto služby, a za jakých podmínek.

 

Related Posts