Boom vytápění plynem a elektřinou už je dávno pryč. Lidé opět začínají dávat přednost uhlí nebo dřevu, a to především díky efektivním moderním technologiím, díky nimž je tento způsob vytápění čistý a především téměř bezpracný.

Automatické kotle na tuhá paliva od OPOP patří na našem trhu mezi špičky. Jejich obsluha i údržba je snadná a nenáročná na čas. Ekvitermní řízení na základě venkovní teploty se pak postará o optimální dávkování paliva a maximálně účinné spalování. Například oblíbený model automatický kotel na uhlí a pelety H824-AP se může pochlubit až 93% účinností.

Levné vytápění bez starostí

Automatické kotle z rodiny OPOP se navíc po většinu času obejdou bez vašeho dohledu. Do sklepa stačí zajít 2x až 3x za týden, doplnit palivo v zásobníku a kotel odpopelnit (nebo si připlatit za automatické odpopelnění a samočištění).

Každý rok vám tak tyto chytré technologie pomohou ušetřit až 120 hodin času, který byste jinak strávili starostí o útulné teplo domova. Kotle od OPOP je navíc možné ovládat i na dálku přes internetový nebo GSM modul. Zapnutí, vypnutí či regulace výkonu se vám bude hodit například při návratu z dovolené nebo ve chvíli, kdy se váš časový rozvrh z jakýchkoli důvodů odchýlí od přednastaveného časového plánu.

A cena spotřebovaného uhlí nebo dřevěných pelet nebude za celou zimu dosahovat ani poloviny vašich obvyklých výdajů na vytápění. Finance investované do nového kotle se vám díky tomu velmi rychle vrátí.

Státem posvěcená kvalita

Za nový automatický kotel na tuhá paliva ale nemusíte při pořízení zaplatit téměř nic. Stačí využít oblíbených Kotlíkových dotací, které vám zaplatí až 75% všech výdajů spojených s nákupem a odbornou instalací nového kotle.

Letos jsou podmínky ještě výhodnější, protože dotace není podmíněna dodatečnými úpravami domu (zateplení, výměna oken apod.). Všechny automatické kotle od OPOP splňují v plné míře podmínky dotace a garantují možnost užívání i po roce 2022, kdy dojde k přísnější úpravě legislativy a norem stanovujících maximální možné množství emisí vypouštěných domácími kotli do ovzduší.

Vyberte s z mnoha různých půdorysů kotlů (z nichž ty nejmenší a nekompaktnější se vejdou i do těch nejúspornějších sklepních prostor). Prohlédněte si nabízené modely ve vzorových prodejnách nebo referenčních kotelnách a najděte si ten nejlepší kotel pro jednoduché, ekologické a především levné vytápění.

Related Posts