V dílně každého pořádného hobby kutila se nachází tolik nářadí a nástrojů, kupříkladu kotouče na řezné kovy, že lze jen velmi složitě uchovat všechny ve stavu stoprocentní připravenosti na výkon. A přeci je to třeba. O dílně těch, kteří se manuální prací živí, to platí dvojnásob.
Chytněte se tedy za nos a zkuste naše doporučení, tedy zkontrolovat si vybavení vaší dílny. Přesvědčte se, že se na své nářadí můžete bezpodmínečně spolehnout. Pokud by tomu tak nebylo, jakože se to může snadno stát, máme pro vás několik tipů na nářadí, kterým byste mohli své vybavení obohatit nebo alespoň vylepšit.
Bez svářečky ani ránu
Začněme něčím, co se využije téměř každý, a to je svařování. Problém s tím, jak k sobě připevnit dva kusy kovu či plastu, řešil několikrát snad každý kutil. Pokud zvolíte tu správnou techniku, sváření pro vás bude značně jednodušší, a to ať už se bavíme o svařování plastů nebo kovů.
CO2, argon a ti další
Pro spoustu činností jak v běžné domácnosti, tak při profesionální práci, se vám budou hodit technické plyny. Velmi dobře se uplatňují při zpracování kovů – při svařování, rovnání, pájení, řezání apod. Technické plyny jako argon nebo CO2 využijete rovněž při čištění nebo jako pohon při čepování piva.
Brousíme a řežeme
Přesuneme-li se k profesionálnějšímu nářadí, nelze rozhodně opomenout nástroje, které vám pomohou při zpracovávání kovu, tedy kotoučové pily a brusky. Kvalitu jejich výkonu určuje rovněž použití vhodného kotouče, ať už jde o řezné kotouče na kov nebo brusné kotouče na kov.
S kompresorem si pneumatiku dofouknete kdykoliv jen chcete
Na závěr našich tipů zamíříme ke kompresorům. Dofouknout pneumatiku u jízdního kola, ofouknout z něj prach po dlouhém stání v garáži, to je jen to základní, s čím vám šroubové nebo pístové kompresory pomohou. Hodí se například rovněž jako pohon pro pneumatické nářadí.