Trápí vás znečištěná fasáda a tušíte, že vlastními silami na odstranění nečistot nestačíte? Můžete se obrátit na profesionály, kteří si hravě poradí se všemi druhy znečištění. Používají účinná čistidla, ale také moderní techniku. K tomu nejúčinnějšímu patří metoda tryskání pískem. Na to, jak funguje a jaké je její praktické využití, jsme se zeptali techniků z AXIOM REAL.

Odborníci z AXIOM REAL disponují špičkovými německými systémy TORBO, které umožňují mobilní pískování. Velkou výhodou přístrojů je až o 95 % nižší prašnost oproti klasickému tryskání. Díky tomu odpadá zatížení okolí a pracovníků prašnými emisemi, a tedy i nutnost realizace bariér proti šíření prachu.

Tryskání – pískování je mnohdy zaměňováno s podobnými, leč méně efektivními metodami. Nejde však o vysokotlaký vodní paprsek s přisáváním písku ani o tryskání pod vodní clonou, kdy se voda přidává do sušeného abraziva až v koncové trysce.

Přístroje TORBO tryskají proud abraziva (písek a voda v poměru 90:10) pod vysokým tlakem, což vede k vynikajícím výsledkům. Opracování je natolik šetrné, že se používá také při práci na historických objektech. K dalším výhodám systému patří možnost regulace poměru vody a písku až na 10:90 (písek:voda), ekonomický provoz a v neposlední řadě také využití při tryskání ocelových konstrukcí (do směsi se přidává inhibitor).

Oblast využití tryskání – pískování je velmi široká. Běžně se používá při čištění fasád od nečistot i od graffiti, odstraňování starých nátěrů z různých povrchů (i ze dřeva, kovu a betonu), sanaci betonů a čištění umělého či přírodního kamene.

Chcete-li se o vlastnostech přístrojů TORBO přesvědčit na vlastní oči, sjednejte si schůzku s technikem z AXIOM REAL a požádejte o ukázkové čištění vzorové plochy. Budete-li s výsledkem spokojeni, domluvíte se na kompletním vyčištění.

 

 

Related Posts