Již několik sezón se setkáváme s parnými letními dny, které dělají pobyt na přímém slunci nesnesitelným. Tento problém vadí především majitelům kaváren nebo restaurací s venkovním posezením. Pokud budou tato místa rozpálená, nikdo k vám nezavítá. Z toho důvodu je ideálním řešením vsadit na sofistikované chlazení vodní mlhou. Jaká varianta je lepší?

Přilákejte zákazníky a porazte konkurenci

V té nejteplejší sezóně každý člověk ocení místo, které jej příjemně osvěží a bude si v něm moci odpočinout před okolním horkem. Poskytnete-li takový prostor, budete mít v daných měsících neustále plno. Jedná se tím pádem o geniální způsob, jak si zvýšit tržby a přebrat zákazníky své konkurenci. Otázkou zůstává, jaké řešení vodní mlhy zvolit.

Nízkotlaká mlha je pro komerční prostory nevhodná

Tato varianta je levnějším řešením, avšak naprosto nepoužitelným pro potřeby majitelů teras. Jedná se o jednoduché zařízení, jež se připojuje přímo na vodovodní kohoutek, a tak je zapojeno raz dva. Nečekejte od něj ovšem dobré služby, jelikož místo decentního a funkčního rozprášení se dočkáte pouze velkých kapek vody, které po sobě zanechávají mokré fleky a namočí celý okolní prostor. Ve výsledku uděláte ze svého posezení jezero, v němž nebude chtít nikdo sedět.

Vysoký tlak vám poskytne skvělé výsledky

Nyní se konečně dostáváme k efektivnímu a více vhodnému chlazení. Pro vytvoření vysokotlaké vodní mlhy už budete potřebovat speciální výkonné vodní čerpadlo. To vytvoří jemné rozprášení vody, jež se ihned před dopadem na okolní předměty vypaří. Nezanechává za sebou tudíž žádné mokré fleky a kontakt s kůží je velmi příjemnou záležitostí. Vodní mlha dokáže ochladit okolní vzduch až o neuvěřitelných dvanáct stupňů. Zároveň pročistí vzduch, odežene otravný hmyz a stane se oblíbenou atrakcí dětí.

Zařízení může mít podobu statickou, přičemž v tomto případě bude potřeba pevně nainstalovat potrubí (nerezové/nylonové). Na něj se připevní trysky, které udělají potřebnou práci. Tento způsob volte v situaci, kdy budete potřebovat chladit pouze jeden stálý prostor.

Chcete-li své zařízení používat na více místech a často s ním hýbat, pak je správnou volbou mobilní přístroj s mlžením. Ten s sebou budete moci brát na nejrůznější akce, festivaly, sportovní události a vždy ho postavíte tam, kde bude stát nejvíce lidí. S větší pravděpodobností se spíše lidé postaví tam, kde bude vaše zařízení.

Jestli máte v plánu se vhodně připravit na letní sezónu, pak popřemýšlejte o pořízení zmíněné vychytávky.

Related Posts